Вдома добре, а з технологією «Розумний будинок» ще краще!

Зараз у нашому житті з’являється все більше технологічних зручностей, а лише близько сто років тому зародилося центральне опалення і водопровід, згодом ліфт і потім телефон з телевізором. Це все ми вже сприймаємо як самі собою зрозумілі явища.

Що ж таке «Розумний будинок»? Розробка ідеї почалася ще в 70-і роки минулого століття і вже практично завершена. Будинки такого типу є у людей в США і Західній Європі. Поки що це новинка на теренах східної Європи, але завтра вона стане буденністю.

Відповідно до дослідження аналітичної компанії Nakomo, яка свідчить що: сегмент розумних будинків у Європі стрімко зріс за минулі 8 років, і надалі це зростання лише триватиме в грошовому вимірі, і в кількісних показник.

Розумний Будинок визначається як інтелектуальний інструмент, котрий управляє вашим будинком (квартирою чи офісом) та заощаджує час, витрати на опалення та електроенергію. Тому робота вдома може робитися за вас, а Ви отримуєте максимальний комфорт, затишок і безпеку.

Що вміє система?

Така система самостійно розпізнає зміни в приміщенні і реагує на них відповідним чином. Основною особливістю такої технології є об’єднання окремих підсистем і пристроїв в єдиний комплекс, який керується за допомогою автоматики.

Як застосовується система Розумний дім ?

  • застосування «розумної» технології заощаджує додатковий час, який більше не витрачаєте кожен день на включення ,вимикання освітлення, відкриття, закриття штор, регулювання температури радіаторів;
  • новий погляд на розваги. Сімейне дозвілля стане більш захоплюючим, доступ до мультимедіа з будь-якого місця;
  • няня не вимагає зарплати. Ви спокійні за дітей, всі електроточки і електричні контури вимкнені;
  • ваш будинок – всевидюче око. Ви спостерігаєте що відбувається вдома де і коли завгодно.
  • 100% ефективний сторож вашої оселі. І зарплату платити не потрібно. Системи безпеки завжди напоготові;
  • технологія «Розумний будинок» дозволить вам заощадити на освітленні і опаленні до 35%.
  • безпека Ваших дітей. Ви знаєте що дивляться ваші діти не заходячи до них у кімнату.

Вартість “Розумного дому” залежить лише від того, наскільки розумно вдома. Якщо ви побудуєте розумний будинок поступово, починаючи з базової системи освітлення, це може бути всього кілька сотень доларів. Більш витончена система складе десятки тисяч доларів, а елементи систем домашнього кінотеатру підвищують вартість системи приблизно на 50 відсотків.

Загалом, ви маєте можливість обрати тільки ті елементи, які вам необхідні. Модульність системи дозволить в подальшому її розширювати. Технологія дозволяє закласти тільки базову основу і функції, а додавати обладнання по можливості.

У числі найбільш популярних систем «Розумного будинку» можна назвати:
– «розумні» термостати;
– «підключення» охоронні системи;
– «розумне» освітлення;
– «підключення» спікерофони

До-речі, люди які безпосередньо пов’язані з технологіями теж користуються системою «Розумний будинок». Величезний особняк засновника компанії «Майкрософт» Білла Гейтса, пізнаючи гостя, який входить в будинок негайно включає улюблену музику цієї людини. Креативна підхід до гостинності, погодьтесь.

Скептики помічають, що вдала ідея «Розумного будинку» може вийти людству боком. Щодня занурюючись в турботи, думаючи про роботу, нам не хочеться відволікатися на домашні справи, саме тоді «Розумний будинок» забере стороннє навантаження.

Час нам покаже і дасть зрозуміти, чи потрібні нам «Розумні будинки» можливо для цього їх повинно стати більше. Зрозуміло, що такого формату будинки краще будувати не поодинці. Створюючи з них квартали і вулиці, можна навіть отримати ціле «Розумне місто».