Що таке зелена будівля?

“Зелена” будівля – це будівля, яка за своїм проектуванням, будівництвом або експлуатацією зменшує або усуває негативні наслідки та може створювати позитивні наслідки для нашого клімату та природного середовища. Зелені будівлі зберігають дорогоцінні природні ресурси та покращують нашу якість життя.

Визначення зеленої будівлі. Деякі люди можуть подумати про зелене чи стійке будівництво, це просто будівля, яка насправді не так погано впливає на навколишнє середовище, як інше “середнє” будівництво. Інші люди можуть визнати, що це тип будівлі та фактичне оточення будівлі.

Ідеальна зелена будівля буде будівельним проектом, який дозволить вам зберегти більшу частину навколишнього природного середовища навколо об’єкту, де ви зможете побудувати будівлю, яка буде служити цілям. Будівництво та експлуатація сприятимуть здоров’ю навколишнього середовища для всіх учасників, і це не порушить землю, воду, ресурси та енергію в будівлі та навколо нього. Це фактичне визначення зеленого будівництва.

Американський EPA зазначає: “Зелена будівля – це практика створення структур та використання екологічно відповідальних і ресурсоємних процесів протягом всього життєвого циклу будівлі від розміщення до проектування, будівництва, експлуатації, обслуговування, реконструкції та деконструкції. Ця практика розширює і доповнює класичні проекти будівництва, економічність, корисність, довговічність та комфорт. Зелений будинок також відомий як стійкий або високоефективний корпус “.

Чому зелений будинок?

Зелені будівлі розробляються таким чином, щоб зменшити загальний вплив на навколишнє середовище та здоров’я людей, шляхом:

 • зниження рівня сміття, забруднення та деградації навколишнього середовища;
 • ефективне використання енергії, води та інших ресурсів;
 • захист здоров’я пасажирів та підвищення продуктивності

Чи дійсно зелений будинок дійсно коштує дорожче?

Деякі люди відчувають, що вони просто не можуть зекономити, тому що це буде коштувати їм більше грошей, але це загальне неправильне уявлення. Хоча це може коштувати вам трохи більше, тому що зелені матеріали та продукти можуть бути більш дорогими, ви повинні розглянути тип заощаджень, які зможете отримати. Ви зможете заощадити на енергетичних витратах, тому що зелений будинок також означає збереження енергії. Ви повинні дійсно дивитись на зелену будівля, більше як на інвестиції, ніж на щось інше. Інвестиції, які зможуть заощадити гроші, а також інвестиції, які зможуть допомогти навколишньому середовищу! Це безпрограшна ситуація для всіх!

Екологічні переваги зеленого будинку:

 • знизити витрати води;
 • зберегти природні ресурси;
 • поліпшення якості повітря та води;
 • захистити біорізноманіття та екосистеми

Економічні вигоди зеленого будинку:

 • знизити експлуатаційні витрати;
 • покращення продуктивності окупантів;
 • створити ринок для зеленого продукту та послуг

Соціальні виплати зеленого будинку:

 • покращити якість життя;
 • зменшити навантаження на місцеву інфраструктуру;
 • поліпшення здоров’я та комфорту пасажирів

Цілі зеленого будівництва.

Тепер ми повинні розглянути цілі зеленого будівництва. Звичайно, одна з основних цілей – зробити землю більш стійкою, але вона дійсно йде глибше, ніж це. Коли ви вирішуєте збудувати зелений будинок, ваша мета – фактично допомогти зберегти навколишнє середовище, не порушуючи природних середовищ існування навколо нього. Коли ви починаєте будівельний проект, і ви порушуєте природні середовища існування навколо нього, ви дійсно можете вплинути на дику природу та навколишнє середовище, що буде нагадувати ефект метелика. Навіть найменші зміни, які ви можете зробити, допоможуть зробити планету кращою.

Зелене будівля – це те, на що кожний повинен дійсно перейти. Якщо ви не плануєте перебудовувати свій будинок, то ви можете просто зробити кілька зелених змін у вашому домі, щоб ви могли отримати потрібні цілі. Ви можете скоротити споживання енергії, заощадити гроші та зробити великий вплив на навколишнє середовище.

Однак слід зазначити, що не всі зелені будівлі – повинні бути однаковими. Різні країни та регіони мають різноманітні характеристики, такі як характерні кліматичні умови, унікальні культури та традиції, різноманітні типи будівель та вік, а також широкі екологічні, економічні та соціальні пріоритети, які формують свій підхід до зеленого будівництва.