Ринок новобудов у 2018: прогнози Експертів

Прогнози ринку нерухомості суперечливі. Більшість вважає, що в 2018 році житловий попит отримає друге дихання. На лютий прогнозують підвищення динаміки цін на 55-65%, проте з другої половини 2018 року цілком можна очікувати зростання на 10-12%.

На думку державних експертів, вартість повернеться до рівня, який спостерігався в докризові часи. Це пояснюється кількома факторами: ринком нерухомості України цікавляться закордонні інвестори, і очікується підвищення добробуту місцевого населення.

Експерти Нерухомості вважають, що не варто надіятись на повернення минулих часів. Пожвавлення з боку покупців швидкоплинне.  Ажіотаж підтримують заможні переселенці, які переїхали у великі міста з Кримського півострова, з Луганської та Донецької областей. У Львові офіційно зареєстровано близько 12 тисяч громадян, віднесених до цієї категорії.

Другий фактор зростання попиту на житло – купівля нерухомості людьми, що вивели заощадження з Приват Банку після його націоналізації. Незважаючи на акції та гарячі знижки, тих, хто обирає нерухомість як спосіб інвестиції – мізер.

Експерти Нерухомості знайшли дані про вартість зведення нових об’єктів на ринку житла в 2018 році, видані Міністерством регіонального розвитку. Ми проаналізували їх і з’ясували, скільки коштуватиме покупцям готове житло – треба додати 40-70% до вказаної вартості. Вартість залежить від престижності району та облаштованості житла. Отож, середня ціна на будівництво квадратного метра житла в Україні – 12170 грн.

В 2018 році підвищеною увагою користуватимуться квартири економ-класу і смарт-житло. Ця нерухомість є найменш затратною при утриманні та оплати комунальних послуг . Ще й загальна вартість невисока, в межах 20-30 тис. доларів в залежності від міста. Експерти Нерухомості рекомендують вам не економити, купуючи квартиру за заниженою ціною. Підвищення вартості будівельних матеріалів призвело до збільшення собівартості квадратного метра. Низька ціна попереджає про ненадійність забудовника. В такому випадку були порушені технічні норми зведення ЖК.