Це в магазин за продуктами можна ходити при будь якій погоді, а ось для покупки квартири краще підібрати певний час. Тоді можна і знижку отримати, і дізнатися про недоліки нерухомості. Експерти новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» підготували добірку корисних та актуальних рекомендацій: коли краще купувати житло?

Взимку гарячі ціни?

На запитання: коли краще купувати квартиру?; багато фахівців відповідають, що, звичайно ж, взимку. На початку грудня ринок нерухомості починає «засинати», укладається мінімальна кількість угод, мало покупців, перегляди квартир проводяться значно менше, ніж восени. Тому, коли людині треба терміново продати квартиру, скажімо, на вторинному ринку, вона може запропонувати дуже хорошу і привабливу знижку. Багато фахівців упевнені: грудень – ідеальний місяць для покупки нерухомості. І ціни низькі, і угоду можна завершити ще до початку нового року.

Січень теж непоганий час, зазначають експерти. Ціни залишаються на рівні грудня і вибір квартир також суттєвий. Вже починаючи з лютого ціни на популярну нерухомість (одно – і двокімнатні квартири) починають «повзти» вгору.

Купуємо квартири навесні

Ця тенденція продовжується і в березні – ринок «прокидається», угод стає все більше. У виборі житла навесні є один безперечний плюс. Припустимо, Ви плануєте придбати квартиру на останньому поверсі багатоповерхового будинку. Значить, середина березня – квітня найсприятливіший час для перевірки даху на міцність. Якщо є проблеми з покрівлею, забудовник не зможе це від Вас приховати: плями на стелі, сліди вологи на стінах.

Також, навесні починають активно шукати нову нерухомість сім’ї з дітьми. Зазвичай, це початок травня: часу вистачає із запасом, щоб встигнути завершити угоду до початку навчального року і влаштувати своїх дітей у нову школу.

Тепло – холодно

Прийнято вважати, що на початку літа активність на ринку трохи знижується – починається пора відпусток і дач. А ось вже до кінця серпня піднімаються ціни і попит. Така ситуація триває до кінця листопада.

Експерт новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» зазначає, як перевірено на практиці, ціна квадратного метра не впливає на пору року. «Однозначно, що ціна на квартиру в елітному будинку не знизиться тільки через те, що люди поїхали на дачу садити помідори, або від того, що січневі канікули триватимуть десять днів. Хороша нерухомість продається незалежно від погоди, – зазначає експерт новобудов Олег Савка. – Знайти хороший і відмінний по грошах варіант, можна в будь – який час року, і в січні, і в липні. Так що, якщо Ви прийняли рішення про покупку квартири в новобудові, не відкладайте цю справу в довгий ящик. Знайшли житло, про яке мріяли? Беріть, поки інші не зробили це замість Вас».

Чекати не варто ще ось з якої причини: нерухомість не падає в ціні, скоріше – навпаки. Вартість квартир піднімається вгору, і ця тенденція може тільки збільшуватися. Тому подумайте, чи багато Ви зможете заощадити, якщо будете шукати вигоду і нове житло кілька років.

Як купити квартиру в новобудові і заощадити?

Якщо Ви хочете придбати квартиру в будинку, який тільки будується, то найвигідніше вкладати в будівництво на ранніх стадіях робіт. З такого роду економією пов’язані певні ризики. Наприклад, немає гарантії, що здача житла пройде в термін, а не відтермінується на довгий час. Інвестувати в майже готовий будинок не так ризиковано. Зате подібна фінансова угода не принесе великої користі.

Іноді забудовники пропонують клієнтам, так звані, вигідні пропозиції: купити квартиру за дуже низькою вартістю. Як правило, під акцію потрапляє житло, яке не користується попитом: нерухомість на першому і останньому поверхах. Найчастіше, компанії – забудовники пропонують такі знижки для клієнтів під Новий рік.

Важливий момент, купувати нерухомість під час різких стрибків валют не варто, вважають експерти. І не треба «купуватися», коли Вам обіцяють «золоті гори» і елітне житло за ціною «хрущовки». Серйозні і надійні компанії, звичайно, намагаються піклуватися про клієнтів, але ніколи не будуть працювати собі в збиток, відзначають експерти новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ». Найкраща акція, яку може запропонувати фірма, це вигідне розтермінування.