Планування квартири: в чому полягає відмінність?

У новому тисячолітті вимоги до планування квартир істотно зросли, не кажучи вже про те, що запити покупців нерухомості дуже змінилися. Сьогодні громадян цікавить не просто дах над головою, а й якість будівництва, ступінь розвитку інфраструктури, екологія району, зручність і естетика проекту.

При виборі нерухомості покупців цікавить не тільки метраж, але й розмір і форма кімнат, площа нежитлових приміщень і їх розміщення в квартирі. Що стосується варіантів планування, то їх відмінності в основному у розташуванні кімнат. Щоб вирішити, який з них буде краще, потрібно ознайомитися з існуючими видами планувань:

  • квартира з ізольованими кімнатами;
  • суміжні кімнати;
  • суміжно-ізольовані;
  • вільне планування.

Отже, з чого може вибирати покупець, який бажає придбати квартиру?

Ізольовані кімнати тому так і називаються, що не мають безпосереднього зв’язку один з одним. Потрапити з однієї в іншу можна, тільки вийшовши в коридор. Наявність таких кімнат в квартирі вважається більшим благом, так як забезпечує мешканцеві особистий простір і усамітнення.

Суміжні кімнати, на відміну від ізольованих, розташовані “трамвайчиком”, тобто плавно перетікають одна в іншу. Тут вже про самоту мова не йде, але багато що залежить від призначення суміжних кімнат.

Суміжно- ізольовані кімнати можуть бути в квартирі, що складається не менше ніж з трьох кімнат. Це змішаний тип планування, при якому дитяча кімната може бути ізольованою, а спальня – суміжна з вітальнею.

Вільне планування характерне для сучасного будівництва. Такі квартири здаються без внутрішніх перегородок, а покупець може сам розгородити приміщення на власний розсуд. Не підлягає переплануванню тільки санвузол, кухня і лоджія, якщо вони відображені в паспорті БТІ. Недоліком цього типу квартир є те, що власник повинен додатково витрачатися на ремонт. Крім того, бувають випадки, коли вікна та вхідні двері розташовані таким чином, що можна «голову зламати», придумуючи, як розташувати перегородки. Але, незважаючи на це, вільне планування дає більшу свободу самовираження і можливість облаштувати квартиру відповідно до власного смаку.

Сучасні будівельні компанії беруть до уваги той факт, що в сучасному житті покупці квартир хочуть вирішити проблему недостатньої площі, саме тому, забудовники проектують додаткові приміщення для функціонального використання житлової площі.

Експерти новобудов «Вірне Рішення» підберуть для Вас оптимальний варіант планування квартири та допоможуть зробити вибір надійного забудовника. Всі послуги експертів новобудов – БЕЗКОШТОВНІ!