Перший і Останній. Чому квартири саме на цих поверхах дешевші?

Вирішили купити квартиру і трохи заощадити? Вибирайте перший або останній поверх – рекомендують забудовники. У квартирі «під дахом» і «близько до землі» є свої переваги та недоліки. І дуже серйозні. Експерти новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» з’ясували де краще жити і з чим доведеться миритися?

Погляд зверху

Багато людей ставиться скептично до купівлі квартири на останньому поверсі. Нерухомість «під дахом» не популярна серед львів’ян. Мінуси такої квартири досить істотні. «Слабке місце» квартири на останньому поверсі – дах. Влітку він нагрівається і в кімнатах стає занадто спекотно. Звичайно, проблему може вирішити кондиціонер, але це додаткові витрати, а переплачувати ніхто не любить. У сезон дощів або активного танення снігу дах може протікати, а значить, вода може потекти по стінах і зіпсувати не лише «погоду в будинку», але і Ваш новенький ремонт. Також можуть постраждати меблі, електроніка і підлогове покриття. Потрібно враховувати, що у Львові погода змінюється дуже часто, тому якщо Ви вирішите придбати квартиру на останньому поверсі, можливо, Вам доведеться зіткнутися з додатковими витратами.

Останній поверх – тільки на смак клієнта, розповідає експерт новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» Адріан Конюх. «Наприклад, квартири на останніх поверхах п’ятиповерхового будинку не підійдуть для людей – інвалідів, які пересуваються на інвалідних візках, літніх людей і сімей з маленькими дітьми. Їм буде дуже складно підніматися. Тому вони вибирають перший або середні поверхи. Ситуацію не зможе врятувати навіть ліфт в багатоповерховому будинку. Нажаль, він має властивість дуже часто ламатися», – розповідає Адріан. Також, мешканцям останніх поверхів, може бути чути звук працюючого ліфта, це також не можна віднести до плюсів.
Однак, не все так погано, є і плюси проживання на останньому поверсі, які багатьом здадуться істотними. Наприклад, Вас точно не затоплять сусіди. Над Вами ніхто не буде стрибати, ходити і стукати. «Можна скільки завгодно говорити про хорошу звукоізоляцію в будинку, що Ви не будете чути, що відбувається в квартирі над Вами, але це не так. Все одно, іноді, Вам будуть заважати сторонні звуки зверху», – ділиться Адріан.
Чим вище, тим чистіше – ще одна перевага такої нерухомості. На перших поверхах проходять всі, там завжди брудно. На останньому ходять тільки мешканці. Менше пилу, піску, слідів від взуття. Бонус проживання на самому верху – вид з вікна. Для власників такого житла може відкриватися панорамний вид на місто і район.

На першому

«Дуже часто я чув від клієнітв: «Будь ласка, тільки не перший поверх!». І цих людей можна зрозуміти – говорить Адріан Конюх. «Такі квартири теж не користуються популярністю, як і останні поверхи. Їх вибирає особлива аудиторія. Перший поверх – для пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями», – пояснює експерт. Нерухомість, яка розташована на першому поверсі, також має багато мінусів. Дуже часто, в квартирах на перших поверхах немає балконів, а отже, площа менша. Висока прохідність людей (так само – постійний бруд в під’їзді) теж Вас не потішить. Аргументи «проти» можна продовжити: вид з вікна дуже часто буває на парковку або сміттєві баки, якщо відкривати вікна, то заважають сторонні шуми (від розмов на лавочках до автосигналізацій), трапляється, що у відкриті вікна встрибують бездомні коти.
Квартири на перших поверхах знаходяться у групі ризику. У таку квартиру простіше потрапити злодієві. Додатковий захист (решітки на вікнах), не завжди виглядають естетично.
Проте, плюси у такій нерухомості теж є. Наприклад, можна не бояться, що зламається ліфт. Або стрибати через скакалку – сусідам знизу ви точно не завадите. Дуже часто люди купують житло на перших поверхах з метою перевести його в нежитлове приміщення, облаштувати там офіс і здавати його в оренду.
Також, мешканцям перших поверхів не доведеться платити за експлуатацію ліфта, на цьому можна заощадити. І ще момент: якщо ліфт зламається, Вам не доведеться підніматися сходами.

Вартість ремонту і шанси перепродажу

Вартість ремонту на перших і останніх поверхах не відрізняється від інших квартир, зазначають експерти. Але, звичайно, це за умови, що немає проблем з дахом. А ось переїзд, наприклад, на п’ятий поверх у будинку без ліфта обійдеться куди дорожче. Меблі, побутову техніку або будівельні матеріали доведеться тягати вручну. У цьому плані – чим нижче, тим краще.

«Бували випадки, коли клієнти хотіли придбати квартиру на третьому або четвертому поверсі, але міняли рішення на користь останнього. Купити квартиру не так складно, набагато важче вибрати. Якщо розібратися, то плюси можна знайти в будь – якій квартирі, звичайно, якщо Вона припала Вам до душі» –поділився своїм досвідом експерт новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» Адріан Конюх.