Дуже часто перед купівлею нової квартири незмінно постає питання: що ж вибрати, квартиру в новобудові чи підшукати варіант на вторинному ринку? У чому переваги та недоліки новобудови і вторинного житла? Чи є між ними різниця? Як не переплатити і вибрати краще? Експерти новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» розібралися у цьому непростому питанні.

   Переваги новобудов.

Почнемо з розташування. Новозбудовані житлові комплекси, як правило, знаходяться у вдалих районах міста – це або екологічно – чиста зона, або спальний мікрорайон. Тому, якщо Ви віддаєте перевагу тиші та свіжому повітрю – зверніть увагу саме на новобудову. Запам’ятайте, що аналізуючи розташування комплексів, також слід не випускати з уваги транспортні нюанси. Якщо Ви плануєте добиратися до роботи на громадському транспорті – перевірте наявність розв’язок і зупинок маршрутних таксі. Якщо у Вас свій автомобіль, заздалегідь уточніть, де і на яких умовах його можна буде паркувати недалеко від будинку.

Припустимо, Ви зупинили свій вибір на новобудові. Вагома перевага в тому, що Ви можете вибрати планування, яке буде ідеально підходити саме для Вас. Більшість забудовників, ще на стадії будівництва, пропонують кілька варіантів, з яких Ви зможете обрати свій.

Комунікації в новій квартирі проведені за сучасними стандартами. Ще одина істотна перевага – більш вигідна ціна. На стадії котловану квартиру можна вибрати за ціною, яка буде на 20% нижчою, ніж після закінчення будівництва.

У квартир в новобудовах не було колишніх господарів і значить вона не обтяжена незаконно виписаними мешканцями, позовами про розподіл майна і т.д. Зазвичай новобудова – це 100% гарантія юридичної «чистоти» угоди.

   У чому ж тоді недоліки?

По–перше, з чого сьогодні будують нові будинки, одним будівельникам відомо. Інколи, в інтернеті з’являються все нові і нові повідомлення про руйнування стін нещодавно збудованого будинку. Комунікації теж можуть бути прокладені з серйозними порушеннями, які виявити одразу просто неможливо.

По–друге, потрібно пам’ятати, що після здачі квартири в будівельному варіанті, в ній ще потрібно буде зробити повний косметичний ремонт. А це теж значна сума.

По–третє, навколо нового будинку може бути дуже слабо розвинена інфраструктура. А значить, довго доведеться добиратися до роботи чи садочку, в поліклініку чи магазин, якщо тільки у Вас немає власного автомобіля.

По–четверте, будівництво нового будинку може бути призупинено на невизначений термін або взагалі «заморожено». Повернути у забудовника гроші в такій ситуації буде дуже непросто.

   Переваги вторинного житла.

Тепер подивимося на переваги придбання вторинного житла. Їх перевага, в першу чергу в тому, що туди можна одразу в’їхати і жити. Не у кожного є можливість жити в іншому місці, чекаючи закінчення будівництва та проведення ремонту в новобудові. Якщо говорити про навколишню інфраструктуру, то навколо, напевно, вже є і магазини, і дитячі садки, і школи, і лікарні, не кажучи вже про перукарні, кафе, ремонтні майстерні та інше. Вторинне житло побудовано десятки років назад, а значить, можна сподіватися на певну надійність стін і комунікацій.

   Про недоліки.

Однак, квартира на вторинному ринку також має свої недоліки.

Недарма вторинне житло називають – «квартири старого фонду». Якщо в будинку довгий час не проводився якісний ремонт, великі шанси, що житло вимагає серйозних фінансових вкладень. Планування можна змінити тільки в деяких випадках, крім того, будь яке планування потрібно ще і погоджувати в багатьох  інстанціях. Ціна на таку квартиру, як правило, буде дорожчою, ніж на квартиру в новобудові.

Вибір між вторинним житлом і новими квартирами кожен покупець має зробити тільки виходячи з особистих переваг і можливостей. Обидва варіанти не бездоганні, мають значні переваги та недоліки, і у кожного виду нерухомості є свої обвинувачі та адвокати.