Дім без фундаменту! Як це?

Зазвичай в місцевостях, де грунту, як такого, немає або він не може винести вагу будови, застосовують свайні технології.  Так, наприклад, у Венеції крім води, в якій просто не побудуєш будинок з фундаментом, є ще піщаний грунт. А тому, практично, всі будинки мають дерев’яні, а сучасні будови – гвинтові сваї в своїй основі. Найперші дерев’яні опори були привезені із материка, вік деяких з них сягає понад сотню років. Незважаючи на те, що зроблені вони з дерева, виглядають як новенькі, оскільки, відсутність кисню під водою дає можливість загальмовати процес розкладання деревної структури.

 

Трішки історії

Свого часу європейські мандрівники, під командуванням відомого першовідкривача – Амеріго Веспуччі, виявилися в Південній Америці, де з подивом для себе виявили, що місцеві жителі – індіанці з озера Макарайбо живуть у будинках, поставлених на сваях прямо у воді. Це настільки нагадало європейцям знайому Венецію, що країна була названа на її честь – Венесуелла.Інше цікаве спостереження озвучили фізики і геологи, які вказали на те, що щільність льоду можна умовно прирівняти до щільності бетону, а тому, північні широти, де грунт вічно промерзлий, не дозволяють будувати будинки на щільній основі. Саме тому, тут сталася логічна заміна фундаменту будинку на сваєві конструкції.

Найбільш незвичайний у світі будинок на сваях!

Найбільш незвичайний у світі будинок на сваях знаходиться в лісах Амазонки. Крім того, що він оповитий таємницями та легендами (вважається, що у цьому будинку жив прототип Мауглі або Тарзана), висота його опор понад 28 метрів! По суті, сам будиночок підноситься до крон дерев, а з землею його пов’язують тільки кілька свай, які вкопані всього на 7,5 метрів. Деревина, яка використовується в якості опори, є місцевою породою дикорослих корисних дерев Мендосино.Мандрівники знають про цей будинок, але піднятися на його поріг поки нікому не вдавалося – він настільки добре прихований від сторонніх очей і вже, практично, повністю потонув в листі джунглів. Передбачається, що будинок був побудований на початку 1950-х років місцевими відлюдниками, однак, залишається загадкою, як вдалося без застосування спеціальної техніки встановити такі колосально великі сваї?