7 порад, як освіжити квартиру без ремонту

Перед тим як починати інтер’єрні метаморфози, займіться масштабним прибиранням і позбудьтесь зайвих речей. Іноді цього буває достатньо, щоб освіжити обстановку в будинку. Потім, визначитесь, що і де ви хотіли б оновити. Набагато простіше проводити рефреш інтер’єру при його нейтральній обробці. Якщо ж стіни мають специфічну палітру або стилізовану фактуру, додайте елементи інших дизайнерських напрямків. Ми знайшли ще кілька відмінних способів вдихнути в інтер’єр нове життя.

На що потрібно звернути увагу?

 1. Рухайте предмети
  Згідно феншуй, щоб змінити повсякденне життя на краще, потрібно протягом року пересунути в будинку 27 предметів. І в цьому є частка істини – навіть невелика перестановка помітно освіжає інтер’єр і покращує настрій.
 2. Світло
  Освітлення – важливий гравець в інтер’єрі, здатне помітно перетворити атмосферу в кімнаті. Замініть стару люстру на нову, купіть оригінальний торшер або доповніть кімнату світлодіодним підсвічуванням – ось побачите, зміни в інтер’єрі не змусять себе чекати.
 3. Вікна
  Вікна – найбільш помітна частина приміщення. Їх модернізація позначиться на інтер’єрі в кращу сторону. Варіантів маса: поміняйте чи обновіть штори, експериментуйте з їх декором, повісьте вертикальні жалюзі, перефарбуйте віконну раму або карниз, поставте на підвіконня ефектні аксесуари або кімнатні рослини.
 4. Освіжіть стіни
  Для цього зовсім необов’язково фарбувати або міняти шпалери. Стіни в нейтральних тонах – універсальний фон для експериментів: можна використовувати спеціальні наклейки, тривимірні аплікації, фотозображення, картини, стильні панно. Віддаєте перевагу більш практичному підходу? Повісьте на стіни полки або шафки – акуратний і текстурний штрих.
 5. Оновіть меблі
  Нові меблі – хороший спосіб поміняти інтер’єр. Але більш креативно і економно перетворити старі меблі: пофарбувати в актуальні відтінки, нанести трафаретний принт, оновити оббивку, додати модного декору або антикварного ефекту.
 6. Рослини
  Якщо ви ще не завели вдома кімнатні рослини, то саме час це виправити. Органічна зелень – один з кращих дизайнерських трендів. З нею приміщення оживає на очах. Натуральний зелений колір «зійде за свого» в будь-якому стилі інтер’єру. Відтінок квітучих рослин бажано підбирати під загальну палітру кімнати. Крім традиційних горщиків на підлозі і підвіконні, спробуйте освоїти вертикальне озеленення у вигляді стін.
 7. Організуйте систему зберігання
  Безлад вбиває естетику. Через непродуману систему зберігання речей, домогтися бажаних результатів в інтер’єрі складно. Спробуйте замінити масивні шафи і стелажі, на легкі плетені кошики, настінні полки, мобільні контейнери під ліжком або підвісні кишені.