Життя в квартирі на останньому поверсі. Що правда, а що вигадка?

Про життя на останньому поверсі ходить безліч чуток, які часто мають мало спільного з реальністю. Сьогодні розбираємося, що з байок правда, а що – вигадка.

На верхніх поверхах часті перебої з водою і опаленням.

Сучасні водопроводи змусили забути про цей недолік. Якщо проблема все ж виникла, то звинувачувати варто не останній поверх, а фахівців, які монтували водопровідну систему всього будинку.
Що стосується літньої спеки, то це також залежить і від розташування будинку, і від технології його побудови. Купувати кондиціонер необов’язково. На якість і температуру води впливають використовувані при будівництві матеріали.
Комфортність проживання залежить від якості обслуговування. Якщо стан мереж підтримується на належному рівні, жителі навряд чи помітять різницю між верхнім і нижніми поверхами.

На останньому поверсі великий ризик зіткнутися з протіканням даху.

Цей стереотип актуальний для панельних будинків радянської споруди, де в ролі гідроізоляції часто виступав шар плівки. Товщина покрівлі в сучасних будинках сягає півметра, а протікання можливі тільки при порушенні технології будівництва.

Життя на верхніх поверхах повністю залежить від роботи ліфтів.

Це так. Збої в роботі ліфтів можуть істотно ускладнити життя мешканців. З іншого боку, сучасні ліфти досить надійні, економлять енергію і не шумлять. Якщо девелопер не економить на обладнанні, жителі верхніх поверхів не відчують труднощів з підйомами та спусками.

Квартири на верхніх поверхах дешевші, ніж на нижніх.

Навпаки, з кожним поверхом ціна за квадратний метр зростає приблизно на піввідсотка. Квартири на верхніх поверхах зазвичай купують ті, хто шукають хороший вид з вікна, тишу і чисте повітря.

Екологія. На верхніх поверхах легше дихається.

Правда. Вихлопні гази розсіюються вже на висоті 15 метрів, вуличний пил не піднімається вище 30 метрів. Шуму практично не чути. Кватири можна тримати відкритими, навіть якщо вікна виходять на жваву магістраль. Ще один важливий плюс – на останньому поверсі майже немає мух і комарів.

Найгарніший вигляд з вікна.

Тут 50 на 50. Звичайно, не з кожного вікна видно Високий Замок, Оперний театр або Площу Ринок. Як правило, вам все одно відкриваються приємні пейзажі, що набагато краще, ніж споглядати сіру стіну будинку навпроти.