Деякі покупці зустрічаються із проблемою, коли будинок не здають вчасно. Затримка в місяць – два – мрія всіх покупців квартир. Затримка на чотири – шість місяців – переважно вважається нормою. Однак, при затягуванні здачі будинку більше ніж на півроку не потрібно чекати дальше – це поганий сигнал.

Якщо будівництво взагалі не вкладається в норми, які були зазначені при укладенні угоди, активні інвестори намагаються впливати на забудовника. Прочитайте уважно укладений договір. Там переважно міститься інформація про штрафні санкції сторін при невиконанні ними зобов’язань. На основі чого вимагати компенсації у розмірі визначеної договором. Юристи рекомендують, перед тим як починати «війну» із забудовником, потрібно з’ясувати причину такої затримки. Щоб отримати відповідь, покупець квартири повинен надіслати забудовнику письмовий запит. Саме з цього моменту всі запитання, відповіді та реакції сторін повинні ретельно фіксуватися – така інформація буде актуальною і потрібною під час можливого судового розгляду.

Якщо ситуація склалася зовсім безнадійною, можна піти на крайні заходи – вимагати заміни забудовника і залучення всіх інвесторів до управління проектом. Однак, такий шлях дуже не простий і довгочасовий, в кінцевому результаті потрібно буде переоформити об’єкт незавершеного будинку на житлово – будівельний кооператив (ЖБК), який буде заснований інвесторами. Проте після всіх цих операцій, пайовикам доведеться самостійно дофінансовувати будівництво.

Нажаль, чинне законодавство України не сприяє захисту прав покупців квартир у новобудовах.
Проектна документація – ДОКУМЕНТ, який Ви аналізуєте на початковому етапі, містить всю інформацію про терміни здачі будинку в експлуатацію та про форс – мажорні обставини. Оперуйте цим фактом під час виникнення проблем із забудовником.

Експерти новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» рекомендують спочатку з’ясувати терміни затримки здачі об’єкта, а потім вже приймати рішення, як вчинити далі.

Якщо терміни не прийнятні для Вас, то Ви можете звернутися до суду за поверненням вкладених Вами грошей і отримання компенсації.

Крім того, Ви можете подати до суду за понесені витрати через невиконання зобов’язань забудовником. Наприклад, суму, яку Ви витратили на оренду житла, послуги юриста або переплати по кредиту.
Ви маєте більший шанс виграти можливий суд, якщо був укладений договір пайової участі у будівництві. В інших випадках, відстоювати свої права буде складніше.

Експерти новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» рекомендують Вам ЗАВЖДИ уважно ставитися до аналізу документів забудовника, якщо Ви вирішите купувати квартиру самостійно.
Побільше Вам Вірних Рішень.