З чого почати ремонт в новобудові? Практичні поради!

Ремонт в новому будинку виконується з урахуванням багатьох нюансів. Але це краще і легше, ніж в квартирі, ремонт якої проводився 10-15 років тому. Вас омине заміна знищених труб і викидання старих меблів.

Поради і лайфхаки від експертів. Що слід враховувати, коли ви розпочинаєте ремонт в новобудові?
Пам’ятайте, що будинок протягом декількох років піддається усадці, тому не використовуйте дорогі оздоблювальні матеріали. Відразу обдумайте можливість повторного косметичного ремонту. Якщо будинок монолітний, роботи потрібно повторити через 4-6 років, якщо цегляний – через 2-3 роки.

В монолітному будинку не можна проводити опалення в закритих лоджіях, не варто демонтувати канал вентиляції, заборонено переносити каналізаційний стояк. В новобудові такого типу не варто проводити ремонт самостійно. Залучіть спеціалістів, які порадять найкращі матеріали. Адже в майбутньому це позбавить зайвої головної болі. Як кажуть: “Скупий платить двічі”. Визначтесь, чи потрібно змінювати планування квартири. Легше переробити планування, поки на стінах немає оздоблювальних матеріалів.

Особливості підлоги

Не залишайте стандартну стяжку без змін, оскільки згодом її нерівності створять значні проблеми при укладанні покриття підлоги. У новобудові краще класти плитку або паркет.

Стіни

Почніть з вирівнювання стін. Щоб приховати дрібні тріщини, використовуйте шпалери шовкографія. Вони міцні, довговічні і стійкі до впливу сонячних променів. Основні переваги шпалер шовкографія:

  • безпечні для людини і тварин;
  • не токсичні і не виділяють шкідливих речовин;
  • без запаху;
  • легко миються сухою або вологою ганчіркою;
  • термін експлуатації 10-15 років;
  • шикарний зовнішній вигляд.

Ремонт стелі

Краще використовуйте натяжні пластикові або тканинні стелі. В цьому випадку тріщини і деформації неможливі.
Плюси натяжної стелі:

  • простота установки, затрачений час – приблизно 1 день;
  • надійність, строк служби – більше 30 років;
  • мають звукоізоляційні якості, вологостійкі, не притягують бруд і пил;
  • міцні, не потребують особливого догляду.

Другий тип житла — це квартира в панельному будинку. Надходять в експлуатацію вже зі стяжкою, розводкою труб і чорновою обробкою. Якщо ви не збираєтесь все демонтувати, ремонт в панельній новобудові можна проводити самостійно. Врахуйте, що усадка в ньому відбувається протягом 1-2 років. Замість плитки під час першого ремонту використовуйте пластикові панелі.
Сподіваємось, що невеликі поради експертів допоможуть визначитись з деякими нюансами, і перед початком ремонту ви ретельно підготуєтесь.
Успіхів!