Як зробити ремонт без допомоги дизайнера?

Вперше стикаючись з ремонтом, людина не знає, з чого почати: закуповувати матеріали чи дивитися журнали з картинками, думати, де зберігати спортінвентар, чи вибирати штори? Сьогодні ми розкажемо, з яких етапів складається робота над проектом, що з цього можна зробити самому, а що краще довірити професіоналам.

Умовно розділимо процес на кілька етапів: ідея, планування, візуалізація, закупівля матеріалів та будівництво.

Концепція

Будь-який хороший інтер’єр починається з ідеї. Зупиніться і подумайте: що ви хотіли б відчувати, перебуваючи вдома? Якщо ви постійно перебуваєте в офісі і перевантажені інформацією протягом робочого дня, вибирайте мінімалістичні форми, спокійні кольори – такий інтер’єр компенсує перевантаження або хоча б не створить додаткове. Фрілансери і люди, що працюють віддалено, навпаки, потребують постійного натхнення: тому варто додати яскравих кольорів, помітних елементів і, звичайно ж, продумати робоче місце.

Планування

З цим складніше, але теж можна впоратися. Якщо ви розумієте, що вам дісталася невдала квартира: дуже мало вікон, значна частина простору знаходиться в тіні, є гострі кути, мало місця для всіх ваших потреб, – то цей етап краще довірити дизайнерові. Планування квартири, як правило, коштує недорого в порівнянні з повним проектом, зате у вас точно буде передбачено достатньо місць для зберігання, не з’являться витягнуті кімнати коридорного типу і не загубляться квадратні метри.

Якщо ви з тих чи інших причин вирішили продумати розташування стін і меблів самостійно, роздрукуйте план БТІ в масштабі (перед цим краще ще раз все переміряти). Купіть інтер’єрні наклейки (з меблями в такому ж масштабі) або роздрукуйте і виріжте умовні позначення. На цьому етапі можна використовувати онлайн-планувальники, але більшості людей легше думається з олівцем в руці.

Колір, світло і форма

Обережно ставитеся до вибору кольору. Яскраві, насичені відтінки виглядають життєрадісно, дозволяють зробити цікавий дизайн без великих витрат – весь фокус зміщується з матеріалів і меблів на колір, – але при цьому вимагають великої майстерності в роботі. Якщо ви не впевнені в своїх колористичних талантах, то краще обмежитися одним яскравим кольором, варіюйте тільки насиченість – в градаціях одного відтінку ви точно не зробите помилку

Те ж саме можна сказати про організацію простору і формі меблів. Вибирайте всі предмети в одному стилі, однієї епохи. Дотримуйтеся правила симетрії, намагайтеся розставити все попарно. Можливо, це трохи нудно, але, експериментуючи без досвіду, ви ризикуєте розчаруватися в результаті. Що стосується освітлення, то правило тут просте: джерел світла повинно бути багато.

Процес ремонту

Вам доведеться виступати в ролі прораба і давати інструкції на місці, тому важливо не економити на будівельниках: досвідчена бригада на даному етапі порадить оптимальне рішення. Постарайтеся хоча б схематично позначити на плані точки розташування світильників, розеток і вимикачів.

Матеріали та меблі

При поступовому наповненні інтер’єру з’являється повне розуміння своїх потреб і можливості їх реалізації. Коли ви дивитесь красиві картинки, уявлення про цілісність простору у вас, швидше за все, немає, відповідно, є ризик придбати непоєднувані речі. А в наполовину готовому інтер’єрі набагато простіше уявити відсутній предмет і оцінити його. І ще це дуже захоплююче – купувати просто вподобані речі. Приходити в магазин або на блошиний ринок і купувати те, що знаходить відгук у вашому серці, привозити цікаві знахідки з подорожей, роблячи інтер’єр дуже особистим і атмосферним.