Як зробити дизайн інтер'єру в стилі кантрі?

Демократичний і душевний стиль кантрі в інтер’єрі використовується багатьма дизайнерами. Вони створюють проекти за принципами американського і французького кантрі. Про те, скільки різновидів стилю існує, в чому їх особливості і як його створити – докладніше у цій статті.

Таке поняття, як стиль кантрі в інтер’єрі, почали вживати в 1920-1930 роках, коли хотіли виділити, що домашня обстановка має сільські коріння. В цей час особливим шиком вважалося оформлення інтер’єру в традиціях бабусиного будиночка в селі. Саме спогади з дитинства, наповнені запахом свіжого молока і хліба, зручністю великого ліжка в просторій світлій кімнаті, увійшли в основу дизайну в стилі кантрі. Купуючи нерухомість за містом, господарі оформляли його відповідно до сільських традицій.

Сучасні дизайнери роблять ремонт не тільки в історично близькому сільському стилі. Вони переймають характерні риси інших країн. Тому цілком звичним буде оформлення квартири в стилі англійського або французького кантрі. Такий напрям має назву – етнокантрі.

Основні принципи стилю кантрі

Дизайн в стилі кантрі сформувався остаточно вже до початку XXI століття. Сьогодні, не дивлячись на велику кількість національних напрямків, його характеризують такі риси:

  1. Характерна колірна гамма. Для кантрі властива природна палітра, тому при роботі над обробкою приміщень і підборі меблів, вибирають оливковий, пісочний, коричневий, лавандовий і інші непомітні кольори. Уникають занадто яскравих і контрастних малюнків.
  2. Скромне оздоблення кімнат. Щоб підкреслити сільський стиль використовують натуральні матеріали, стіни і підлоги фарбують однотонною фарбою. Ультрасучасні технології, хромовані деталі – це не для стилю кантрі.
  3. Яскравий посуд. Часто для оформлення кухні, використовують посуд ручної роботи з міді, кераміки, дерева. Вона відрізняється простотою форм, і часто прикрашена дрібним рослинним орнаментом.
  4. Натуральні матеріали. Матеріали для ремонту і текстильне оформлення вибирають виключно з дерева, міді та алюмінію, каменю, скла, паперу, бавовни або ситцю. Нехарактерні для сільського будинку пластик, оргскло, синтетичні тканини, лінолеум.
  5. Використання металу. Кантрі допускає використання металу, але є певні умови. Вітаються ковані меблі, кухонне начиння з латуні або міді. Блискучі металеві поверхні не характерні для кантрі.
  6. Велика кількість текстилю. Текстильним прикрасам виділяють багато уваги. Кожну кімнату оформляють красивими фіранками або серветками. Кухню прикрашають скатертиною з ручною вишивкою, спальну доповнюють багатошаровими покривалами, вітальню декорують шкурами тварин, пледами і килимками.
  7. Прямолінійні меблі. Дерев’яні меблі підбираються з натурального дерева. Для м’якого куточка у вітальні допустима оббивка з дрібним візерунком. Для спальні можна підібрати не тільки дерев’яне, але і коване ліжко.
  8. Аксесуари ручної роботи. Декоративні предмети, що підкреслюють кантрі стиль інтер’єру, повинні відрізняться унікальністю і простотою. Вітаються вироби ручної роботи.

Сільський інтер’єр якнайкраще підходить для створення затишної обстановки. Його можна взяти за основу дизайну лише кухні або всього будинку. Після ремонту в такому житлі потрібно обов’язково випікати ароматні булочки з ваніллю, щоб наповнити простір справжнім духом села.