Як за 10 років змінились новобудови комфорт-класу?

Сучасні житлові комплекси масового сегмента мають, як мінімум 5 відмінностей від тих ЖК, які побудовані десять років тому. Що ж їх відрізняє? Експерти Нерухомості розкажуть:

Планування квартир

Завдяки скороченню частки панельних новобудов, у більшості сучасних комплексів, що будуються із застосуванням монолітної технології, можна придбати квартиру без внутрішніх несучих стін з вільним плануванням. Це дозволяє покупцям оптимально організувати простір з урахуванням своїх потреб.

Один з головних трендів минулого десятиліття – збільшення розмірів кухонь, санвузлів, балконів і лоджій та скорочення площі прохідних зон (коридорів і холів). Крім того, в останні роки в продажу з’явилися квартири з європлануванням, де кухня сполучена з вітальнею. Деякі девелопери тепер пропонують опції, які раніше зустрічались лише в житлових комплексах преміум-класу.

Внутрішній двір

Десять років тому покупці квартир економ-класу скаржилися на відсутність дитячих майданчиків, лавок і газонів, асфальтованих доріжок та урн для сміття. У нових житлових комплексах все це є «обов’язковою програмою». При цьому більшість забудовників не шкодують коштів на додаткові опції.

Паркінг

Недостатня кількість місць для паркування автомобілів – це буденність новобудов старого формату. Сьогодні наявність зручного паркінгу – обов’язковий атрибут. До того ж більшість ЖК оснащені підземним паркінгом.

Під’їзди

У недавньому минулому під’їзди багатоквартирних будинків економ-класу були схожі, як брати-близнюки. Для обробки використовувалися дешеві матеріали і типові рішення. В даний час девелопери приділяють велику увагу оформленню вхідних груп і місць загального користування навіть в малобюджетних новобудовах. Для розробки проектів цих зон нерідко залучаються відомі дизайнери. Крім якісної обробки, сучасні під’їзди відрізняє наявність додаткових приміщень – для консьєржа, розміщення колясок і велосипедів. А в деяких проектах можна зустріти додаткові «фішки», такі, як піддони для миття лап домашніх тварин і коліс дитячих колясок.

Пентхауси, квартири з терасами

Наявність в новобудовах комфорт-класу пентхаусів колись було чимось з області фантастики. Проте, сьогодні такі пропозиції вже є на ринку.

За останні роки, саме в сегменті масового житла відбулося  помітне підвищення стандартів якості. Ключові характеристики елітних новобудов і будинків бізнес-класу майже не змінились. Стрімкій еволюції масового житла сприяють два фактори. По-перше, змінилися уявлення про те, яким повинен бути сучасний житловий комплекс. Покупці стали більш вимогливими. По-друге, на ринку недорогих новобудов постійно посилюється конкуренція серед забудовників. Тому в малобюджетних проектах з’являється все більше «запозичень» з високих цінових сегментів. Більшість нових житлових комплексів перевершують попередні, і в найближчі роки цей тренд продовжить свій розвиток.