Як придбати квартиру і отримати назад половину витрачених коштів?

Так, це дійсно можливо. І як не дивно, допоможе Вам у цьому держава. До 2015 року в Україні діяла програма “Доступне житло”, завдяки якій покупцеві поверталися 30-50% від вартості квартири. Але в ті часи, таку можливість мали лише соціально незахищені громадяни.
В 2015 році фінансування програми припинилось, а в листопаді 2017 її відновили та виділили 30 мільйонів гривень. Змінились і умови участі. Тепер, крім соціально незахищених українців, повернути кошти можуть ті, хто взагалі немає житла.
Хто стане учасником програми “Доступне житло”

  • Ті, кому необхідно поліпшити житлові умови.
  • Українець, який немає власного житла.
  • Громадянин, житлова площа якого менша, ніж 13.65 м2.

Як це зробити?

Сім’я подає заявку, якщо середній місячний дохід в розрахунку на одну людину менший, ніж п’ять середніх зарплат в регіоні. Наприклад, у Львівській області середня зарплата за грудень 8651 гривень. Сім’я з трьох осіб із загальним доходом 21 тис. гривень – 7 тис. на людину, може приймати участь у програмі.
Якщо вам необхідно поліпшити житлові умови, держава поверне 30% від вартості житла. Учасники АТО і переселенці включені в програму автоматично – до них повертаються 50%.
Обов’язкова умова від держави – квартира повинна бути в новобудові, тобто вторинний ринок участі не приймає. Також у кожному місті влада окремо визначає максимальну вартість квадратного метра. В 2018 на “Доступне житло” виділено 100 млн гривень.
Три роки назад, в Україні, також діяла програма пільгового кредитування житла для молоді. Українці до 35 років отримували державний кредит строком до 30 років з відсотковою ставкою до 3%. Нажаль, через нестачу грошей, програма поки що не діє.