На всі чотири сторони: правильна орієнтація квартири за сторонами світу.

Світла в квартирі має бути багато. Але не занадто. Сучасні норми зобов’язують забудовників проектувати будинку так, щоб в кожен двір і в кожне приміщення багатоквартирного будинку проникали сонячні промені. В середньому – дві години на день. Ця умова обов’язкова і життєво важлива. Як вибирати квартиру, орієнтуючись за сторонами світу, і що робити, якщо сонця не вистачає, розібралися експерти новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ»

13095942_1004385656306923_5983595089111212370_n

Нехай буде світло!

Згідно з будівельними нормами і правилами, мінімум півтори години в день у Ваші вікна повинні потрапляти сонячні промені. Сучасні норми зобов’язують. Це важливо за багатьма пунктами, можна почати хоча б з того, що сонце обігріває квартиру і позитивно впливає на настрій людини. Крім того, природне освітлення прискорює обмін речовин. Ну і як бонус: можна заощадити на електроенергії.

Разом з тим надлишок прямих променів може створити несприятливий мікроклімат, особливо влітку.

Південь – для дитячої

Південну сторону будинку по праву називають сприятливою. І багато людей, при покупці квартири, говорять про бажання жити саме на цій стороні. «Відпрацювавши чотири роки в будівельній компанії, я часто чула від своїх клієнтів прохання підшукати квартиру з гарним освітленням і щоб у всіх кімнатах були вікна», – розповідає засновник та експерт новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» Бірма Захарова.

Що стосується півдня, то на цій стороні краще розташувати зал або дитячу – місце, де члени сім’ї проводять багато часу. У літню пору на вікна краще повісити щільні штори і жалюзі, щоб сонячне світло не викликало дискомфорт. На підвіконня в таких кімнатах ставлять рослини, які люблять світло.

Орієнтація – Північ

Будівельні норми та закони фен – шуй не рекомендують розміщувати житлові приміщення на північній стороні – мало сонця. Проблему не вирішити навіть великими вікнами, взимку приміщення занадто швидко буде втрачати тепло. Тут краще облаштувати господарські приміщення, комори, санвузли та кухню.

Однак, ситуацію можна виправити правильним дизайном: підібрати світлі шпалери, встановити освітлювальні прилади.

Схід – справа делікатна

Влітку кімнати, розташовані в східній зоні, прекрасно прогріваються, а ось взимку, навпаки, швидко остигають. Сонця в таких приміщеннях багато, але тільки вранці. Якщо Ви любите прокидатися рано (або перед Вами кожен день стоїть таке завдання), то Схід – ідеальне місце для спальні. Але ось штори краще в такій кімнаті вішати щільні, інакше виспатися не вийде навіть у свій законний вихідний. На підвіконня можна поставити невибагливі рослини, які з легкістю перенесуть прямі сонячні промені і не будуть страждати від дефіциту світла.

Захід так і манить

У першій половині дня західна сторона обділена світлом. Однак, після обіду його буде навіть занадто багато. Якщо навесні і восени сонце буде Вас радувати, то ось влітку воно може обернутися справжньою проблемою.

Багато квартир в жарку пору перетворюються в пекло, в приміщеннях просто неможливо перебувати. Зате, люди – «сови» будуть комфортно почувати себе в такій спальні – вранці, міцному сну, яскраві промені сонця не стануть на заваді.

Якщо немає можливості захистити свою квартиру ззовні (наприклад, висадити дерева), то на допомогу прийдуть дуже щільні штори і жалюзі. Також, Захід вважається вітряною стороною.

На ринку нерухомості особливо цінуються квартири, в яких кімнати розташовані на вісі Схід – Захід. У таких приміщеннях сонця мало не буде. Однак, бувають і такі ситуації: ви живете за нормами будівництва та фен – шуй, а сонця в квартирі немає. Його не пропускають дерева (такий стан справ може бути знайомий мешканцям других поверхів). У цьому випадку, спробуйте звернутися в керуючу компанію або в органи місцевого самоврядування.

Втім, вихід можна знайти з будь – якого становища: навіть якщо у Вас темна квартира, то компенсувати нестачу природного освітлення можна за допомогою грамотно підібраних кольорів і відтінків. І ще: брак сонця можна відшкодувати під час прогулянок на свіжому повітрі.