Стиль casual в інтер'єрі

Стиль casual (кежуал, в пер. З англ. – недбалий, випадковий, повсякденний) – це неформальний, вільний і динамічний стиль в сучасному дизайні інтер’єру.

У стилі casual найчастіше оформляють вітальні. Тут немає місця гламуру – лише практичний дизайн і плавні лінії.  Всі предмети інтер’єру є багатофункціональними і мають свій сенс. Стримані і практичні форми, повсякденність і простота повинні бути втілені в високій якості. Кежуал дає можливість відходити від встановлених рамок та форматів. Це відкриває перед дизайнерами і власниками квартир величезні можливості в області дизайну, роблячи інтер’єр індивідуальним.

Основні характеристики стилю

Комфорт тут стоїть на першому місці. Напрямок робить наголос саме на зручність , а не на декоративну складову. Проте, виглядає інтер’єр дуже стильно. Меблі та аксесуари передають затишну і привітну атмосферу. Всі предмети інтер’єру комфортабельні і функціональні одночасно.

Меблі в інтер’єрі м’які і зручні, невеликих розмірів. Для виготовлення використовується необроблена (злегка забарвлена) тверда деревина таких порід, як сосна і дуб. Хорошим вибором будуть меблі, зроблені під старовину, з легкою потертою поверхнею. Замість килима краще постелити тканинну доріжку в етностилі.

Горизонтальні лінії краще вертикальних, оскільки дають очам можливість для відпочинку, створюючи більш розслаблену атмосферу. Неформальні інтер’єри можуть бути виконані практично в будь-якій кольоровій гамі, але нейтральні тони, такі як коричневий і бежевий, використовуються найбільш часто. Натуральні тканини і оббивка мають просту текстуру. Симетричні схеми планування, стиль casual, зазвичай замінює більш неформальними несиметричними компонуваннями.

Аксесуари. Будь-яка річ, що знаходиться в будинку, стає декоративним співучасником. Прості деталі, текстуровані елементи, вінтажні hand-made аксесуари, подушки, книги, коробки, сувеніри, антикваріат. Стиль casual перегукується з контемпорарі, однак casual більш персоніфікований і красивий. Ви можете в рівній кількості використовувати як старі дорогі вам речі, так і нові, виготовлені за сучасними ескізами.

У сучасному інтер’єрі стиль casual являє собою спосіб життя власника квартири. При цьому цей напрямок вибирають ті, хто цінують зручність, функціональність, практичність і не терпить зайвих витребеньок.