Що необхідно зробити перед купівлею квартири?

Самостійна купівля квартири – ризиковане заняття, якщо ви не маєте відповідного юридичної освіти або купуєте у людей, яким не можете довіряти. При оформленні угод, без кваліфікованого ріелтора не обійтися, оскільки вам потрібна допомога з підготовки документів, незалежна оцінка вартості квартири, а також перевірка безпеки здійснюваної операції.

Будь-якому договору купівлі-продажу передує ретельна перевірка юридичної чистоти об’єкта! Все починається з історії квартири і всіх її правовласників. Перевірка власників квартири повинна включати аналіз: фізичного і психічного здоров’я продавця, на алкогольну і наркотичну залежність, психічні розлади, вікові неврологічні захворювання, що зачіпають функцію пам’яті, хронічні захворювання, які можуть вплинути на психоемоційний стан продавця, – якщо подібні діагнози мають місце, то продавець або його родичі можуть ініціювати судові розгляди, оскаржуючи угоду як недійсну і т.д.

Перевірка самого об'єкта житлової нерухомості включає:

  • інформацію про минулі і можливі майбутні капітальні ремонти;
  • дані про перепланування, реконструкції, стан комунікацій;
  • справжність всіх правовстановлюючих документів;
  • знаходження квартири в заставі у кредитних установ та інше.

Права покупця

Покупець має право вимагати від продавця архівну виписку з будинкової книги, де відображена інформація про прописанихв квартирі, коли і куди виписані та з якої причини. Якщо перевірка власників та об’єкта нерухомості пройшла успішно, можна приступати до уважного вивчення договору купівлі-продажу. Договір купівлі-продажу в обов’язковому порядку повинен містити дані:

  • про адресу розташування на конкретній земельній ділянці або в складі іншого об’єкта нерухомості, назва (вид) нерухомого майна, його фактична площа згідно з документами і призначенням;
  • про ціну за весь об’єкт або за квадратний метр;
  • про всіх власників, порядок їх виписки і звільнення ними квартири.

Коли всі документи зібрані, історія квартири і її власників перевірені, а договір купівлі-продажу не викликає сумнівів, можна переходити до підписання та оплати придбаного об’єкта нерухомості. Якщо оплата здійснюється готівковими коштами, вона повинна підтверджуватися розпискою. Вам слід бути впевненими, що продавець не отримає гроші раніше, ніж квартира буде переоформлена на вас.