Прийом квартири в новобудові. На що звернути увагу?

Нехай радість, при першому огляді нової квартири, не заважає адекватній оцінці нового житла. Якраз в цей момент, увімкніть свого “внутрішнього критика” і прискіпливо все огляньте. На що потрібно звернути увагу?

Якість ремонту у під’їзді

Звичайно, прямого відношення до вашої особистої квартирі це не має, але говорить про сумлінність забудовника і загальну якість робіт.

Вхідні двері. Обов’язково оснащені замком, вільно відкриваються і закриваються.

Бетонні конструкції

Міжкімнатні перегородки розташовані згідно з планом БТІ. У панельних будинках добре закладені монтажні стики і шви, в монолітних будинках – відсутні нерівності через дефекти лиття.
Погану ізоляцію визначають за потемнінням або нальотом на стінах. Зверніть увагу на відсутність нерівностей і великих тріщин (дрібні «усадкові» припустимі) на стінах, перевірте відхилення стін по вертикалі. Перевірте висоту стель. Особливу увагу приділіть підлозі: «гори», «ями» – найбільш поширені проблеми.
Зазвичай радять дивитися квартири при денному світлі. Однак, такі недоліки як нерівності стелі, помітніші при штучному освітленні. Варто попередньо оглянути квартиру і ввечері.

Вікна та лоджії

В ідеалі, склопакет сидить щільно, фіксатори на місці, закріплені і працюють правильно. Для дверей лоджій важлива свобода ходу, в замкненому стані – щільне прилягання по всій висоті.

Електрика

Роботу верхнього освітлення можна перевірити, вкрутивши лампочку в патрон. Якщо є розетки, перевірте їх роботу за допомогою зарядки для телефона або іншого електричного пристрою. Розетки і вимикачі закріплені рівно і на одній висоті, проводи цілі. Не забудьте перевірити дзвінок.

Опалення, водопостачання, вентиляція

Якщо квартира оглядається в літній період, вкажіть в акті, що квартира прийнята без перевірки роботи опалення. Радіатори надійно закріплені на своєму місці (не менше 5 см від підвіконня, не менше 6 см від підлоги, не менше 2,5 см від стіни).
Перевірте розташування водолічильників, відсутність в районі стояків слідів води, якість стиків водопроводу, роботу запірних кранів. Якщо з яких-небудь «форс-мажорних» обставин в момент огляду відсутня гаряча вода або інші блага цивілізації – обов’язково зазначте це в акті. Для перевірки тяги вентиляції використовується аркуш паперу (він повинен прилипати до решітки) або запальничка.