П'ять основних ознак надійного забудовника. Рекомендації експерта новобудов «Вірне Рішення»

Вибираючи квартиру в новобудові, слід якнайбільше дізнатися про забудовника. Експерти новобудов «ВІРНЕ РІШЕННЯ» виділили п’ять основних ознак, які допоможуть Вам зрозуміти, чи варто довіряти будівельній компанії, чи краще бігти від неї подалі.

Безпека придбання житла в новому будинку безпосередньо залежить від того, наскільки відповідально покупець підійде до вибору забудовника. Для цього необхідно знати основні ознаки, за якими оцінюється надійність компанії. Незважаючи на те, що на первинному ринку при придбанні житла, що будується ризики вищі, ніж при покупці квартири на вторинному ринку, це відмінний варіант переїхати в абсолютно нове житло.

Перша ознака – репутація компанії

В першу чергу необхідно дізнатися, як давно забудовник існує на ринку, скільки будинків побудовано і введено в експлуатацію, чи не виникало у минулому будь – яких гучних і скандальних історій з його ім’ям. Крім того, якщо фірма регулярно публікує інформацію про свою діяльність в ЗМІ, оприлюднює звіти про стан свого балансу і так далі, їй можна довіряти.

Друга ознака – реальні ціни

Адекватна політика цін – ось що ще позитивно характеризує фірму –забудовника. Якщо вартість об’єктів підозріло занижена, це привід задуматися. Справді надійний забудовник не буде продавати квартири навіть за собівартістю, не кажучи вже про продажі «в мінус». Без прибутку ніхто працювати не буде, а тому ціна на житло має бути адекватною.

Не спокушайтеся на різного роду знижки та акції – часто це може виявитися звичайним привабливим маркетинговим прийомом.

Третя ознака – наявність всіх необхідних документів

Повний пакет документів забудовник зобов’язаний надати при першій вимозі клієнта. Перш за все,  до них відносяться дозвіл на будівництво, проектна документація, документи, що встановлюють дозвіл на власність земельної ділянки, також установчі документи компанії, свідоцтво про державну реєстрацію, тощо.  Договір купівлі – продажу квартири між покупцем і забудовником обов’язковий, він повинен бути зареєстрований, що є гарантією забудовника.

Четверта ознака – темпи будівництва

Перш за все, темпи будівництва об’єкта повинні бути рівномірними. Не лінуйтеся відвідувати будівельний майданчик і спостерігати за зведенням житлового будинку. Той будинок, який вже побудований більш ніж на 50%, більше викликає довіри, ніж той, де стадія котловану ніяк не перейшла до стадії зведення будівлі.

Експерти зазначають: якщо за місяць панельний будинок піднявся на 4–5 поверхів, а монолітний – на 2–3 поверхи, можна бути спокійним, так як будівництво йде в хорошому темпі, а компанія працює стабільно.

П'ята ознака – партнери забудовника

Наявність у того чи іншого забудовника солідних, великих і надійних партнерів, говорить про надійність компанії. Якщо в якості партнера житлового комплексу, який перебуває на стадії будівництва, бере участь відома та велика компанія, то можна, бути спокійним за юридичну чистоту будівництва. Тому, для покупця, такий показник може бути гарантією надійності обраної фірми – забудовника. Акредитація забудовника у відомих банках також говорить про надійність компанії, крім того, дає можливість клієнтам обрати оптимальний варіант кредитування при покупці нового житла.