Однокімнатні квартири користуються сьогодні шаленою популярністю у львів’ян. Справа в тому, що невелику за площею квартиру придбати набагато простіше через її відносно невисоку вартість. Звичайно, багато хто мріє, якщо не про шикарний особняк або пентхаус, то хоча б про свій власний куточок, який можна буде оформляти виходячи зі свого смаку та дизайнерських здібностей.

При великому бажанні, навіть з однокімнатної квартири можна зробити справжню «цукерку», яка припаде до смаку не лише Вам, а й членам вашої родини, і гостям.

dyzitr1

Найважливіша особливість такої квартири полягає в її функціональності. Найчастіше її простір є і вітальнею, і спальнею, і їдальнею одночасно. Тут можуть робити абсолютно різні речі: читати, дивитися телевізор, працювати, відпочивати і віддаватися сну. Слід врахувати безліч чинників, щоб квартира була максимально комфортною, затишною і при цьому – стильною.

Ідеї оформлення

Безумовно, головне завдання – це візуальне розширення простору, так як навіть найбільша площа однієї кімнати значно програє, наприклад, трикімнатній квартирі. Якщо в квартирі проживає більше однієї людини, в тому числі, з дітками, то завдання значно ускладнюється. Адже необхідно грамотно організувати простір, щоб тут могли повноцінно жити всі члени сім’ї. Дуже часто біля вхідних дверей утворюється «мертвий» простір, використовувати який можна і навіть потрібно. Найдоцільніше розмістити там гардероб або комору. Так Ви заощадите значний простір житлового приміщення, з якого можна буде прибрати, наприклад, шафу і частину тумбочок з речами.

Бажано віддати перевагу варіантам шаф з дзеркалами. Справа в тому, що площу приміщень можна розширити за допомогою дзеркал, візуально, звичайно. Наступний крок до оптимізації простору – це найбільш радикальний метод, який передбачає знесення стінки, що розділяє кімнату і кухню. На її місці можна встановити обідній стіл, причому, дозволяється вибирати досить нескромний за розмірами варіант.

dyzitr2

Процес оформлення Вашого інтер’єру повинен починатися з «вішалки», а саме, з правильного вибору кольорової гами. Насправді, колір відіграє не менш важливу роль, ніж меблі та аксесуари. Кольори володіють не лише своїми особливостями з точки зору психологічного впливу, але можуть бути і вкрай функціональними. Для того, щоб візуально розширити інтер’єр необхідно використовувати світлі, м’які і ненав’язливі кольори. Звичайно, все залежить від Вашого смаку, але краще всього вибирати такі кольори, як зелений, кремовий і пісочний. Штори повинні бути підібрані саме в тон до стін.

На окрему увагу заслуговує питання розміщення меблів у квартирі. Занадто громіздкі масивні меблі можуть займати весь простір і створювати господарям незручності. Хороший варіант – це ліжко, вбудоване в шафу.

Вдала кольорова гама.

У квартирі повинні знаходитися меблі, які дійсно Вам потрібні. Не варто тягнути у квартиру все підряд. Крісло–гойдалка або торшер цілком непогано впишуться, скажімо, в дачний інтер’єр. Не варто також купувати супер–громіздкі предмети меблів, на зразок шафи, в яку хоч і влізе добра половина Ваших речей, але і яка займе значну частину Вашого простору.

Варто приділити увагу не тільки кольорам стін, але і меблів. Втім, побажання залишається таким самим: світлі тони підійдуть для однієї кімнати ідеально. Бажано поєднувати білий колір з яким–набудь іншим ніжним кольором, на зразок блакитного або бежевого. Тоді у Вашій квартирі не буде панувати гнітюча атмосфера.

Яскраві або темні кольори потрібно вводити за допомогою акцентів. Однак, не потрібно робити їх фоном, адже тоді Ваша кімната стане зовсім крихітною. Якщо ж темний фон для Вас – це ідея–фікс, то можна, звичайно, застосувати її на практиці. Правда, Вам необхідно буде обов’язково придбати білі предмети меблів. Таке поєднання – це не просто класика, це і непоганий хід, для того щоб розширити простір.

dyzitr3

Не варто забувати і про освітлення, якого повинно бути не просто багато, а дуже багато. Адже навіть незважаючи на скромні розміри, Ваша квартира повинна виглядати теплою і затишною. Бажано не обмежуватися однією лампою, а придбати кілька світильників, які потрібно буде розмістити в різних функціональних зонах, на які розділена однокімнатна квартира.

Звичайно, недостаток певних меблів, Ви легко можете компенсувати великою кількістю аксесуарів. Втім, в цій справі теж потрібно знати міру і використовувати їх зі смаком. В іншому випадку вони зроблять інтер’єр трохи недбалим і безладним. Обмежтеся чудовими пейзажами або натюрмортом на стіні і парочкою зелених рослин в стильних горщиках, які не завадять ніколи. Якщо у Вас є великі підвіконня, то розставте рослини там. Якщо ж ні – то можете поставити їх на будь–яку вільну поверхню в приміщенні.

Працюючи над інтер’єром однокімнатної квартири, Ви повинні прагнути до того, щоб вона була не тільки функціональної, але і стильною, затишною і красивою.
Адже це Ваш дім і тільки Ви зробите його досконалим, наповненим любов’ю та щастям.