Як правильно обрати надійного забудовника?

Нове житло – це серйозний крок, який необхідно ретельно обдумати. Безпека придбання квартири в новобудові залежить від того, наскільки відповідально покупець підійде до вибору забудовника. Для цього необхідно знати основні критерії, за якими оцінюється надійність компанії. На первинному ринку ризики вищі, ніж при купівлі квартири в старому будинку, але це відмінний варіант переїхати в абсолютно нове житло. Експерти новобудов Вірне Рішення поділяться з Вами досвідом і нададуть декілька порад, які допоможуть уникнути недобросовісних забудовників.

Перші кроки

В першу чергу, необхідно дізнатися, як давно забудовник існує на ринку, скільки будинків зведено і введено в експлуатацію, чи не виникало у минулому будь-яких гучних і скандальних історій з його ім’ям. Крім того, якщо фірма регулярно публікує інформацію про свою діяльність в ЗМІ, оприлюднює звіти про стан свого балансу – їй можна довіряти.

Адекватна політика цін – ось, що позитивно характеризує фірму. Якщо вартість об’єктів підозріло занижена – це привід задуматися. Надійний забудовник не буде продавати квартири навіть за собівартістю, не кажучи вже про продажі «в мінус». Ціна на житло має бути адекватною.

Перелік документів

Повний пакет документів, який забудовник зобов’язаний надати при першій вимозі клієнта. До них відносяться:

  • Дозвіл на будівництво;
  • Проектна документація;
  • Документи, що встановлюють дозвіл на власність земельної ділянки;
  • Установчі документи компанії;
  • Свідоцтво про державну реєстрацію.

Зареєстрований договір купівлі-продажу квартири між покупцем і забудовником – гарантія компанії.

Довіра до забудовника

Темпи будівництва об’єкта повинні бути рівномірними. Не лінуйтеся відвідувати будівельний майданчик і спостерігати за зведенням житлового будинку. Якщо за місяць панельний будинок піднявся на 4-5 поверхів, а монолітний – на 2-3 поверхи, можна бути спокійним: будівництво йде в хорошому темпі, а компанія працює стабільно.

Наявність у забудовника солідних партнерів говорить про надійність компанії. Якщо в якості партнера житлового комплексу, який перебуває на стадії будівництва, бере участь відома та велика компанія, то можна не турбуватись за юридичну чистоту будівництва. Акредитація забудовника у відомих банках також говорить про надійність, крім того, дає клієнтам можливість обрати оптимальний варіант кредитування.

Беручи до уваги такі моменти, Ви оберігаєте себе і свої кошти. Звичайно, набагато краще звернутись до професіоналів, які повністю візьмуть на себе перевірку компанії і точно не дадуть Вам “залишитись з носом”. Експерти новобудов “Вірне Рішення” надають безкоштовні консультації, повністю перевіряють документацію забудовника і допомагають стати на крок ближче до омріяного житла.