Чим відрізняється будинок від котеджу, дуплексу і таунхаусу?

Дуплекс

Даний тип будівель ідеально підходить для проживання великими сім’ями. Дуплекс – не що інше, як специфічний різновид того ж котеджу. Планування зроблено спеціально під комфортне перебування в будинку одночасно декількох сімей або поколінь.  Чим відрізняється будинок від котеджу і дуплексу? З першими двома типами житла все зрозуміло. Якщо ж говорити про дуплекс, то його планування передбачає наявність єдиного входу, просторого холу і декількох квартир, які можуть розташовуватися як один над одним, так і навпаки. По суті, це двоквартирний будинок на один під’їзд.

Таунхаус

Таунхаус – це житло, яке представляє собою окремі квартири, розташовані в кілька поверхів і з’єднані між собою перегородками. Найчастіше кожна двоповерхова квартира має власний гараж і під’їзд та невелику садову ділянку. Виходячи з самого визначення, нескладно зрозуміти, що такі будівлі розташовуються переважно недалеко за межами міста.

Чим відрізняється будинок від котеджу?

Котедж є будівлею, придатною для проживання протягом цілого року. В такому випадку, чим котедж відрізняється від заміського будинку? Перш за все, площею, яка не повинна перевищувати 100м2. Ознаками котеджу можна вважати наявність підключення до базових комунікацій: електромережі, водопостачання, каналізації. Мати статус повноцінного житла котедж може лише в тому випадку, якщо зазначені системи контролюються відповідними службами.  У конструкції котеджу не передбачено другого поверху. Допустимим для даної категорії будівель вважається лише наявність невеликого мансардного приміщення з похилою стелею. Класичні проекти котеджів мають англійське походження. У Британії такі будинки часто будуються з цегли або каменю.

Якому варіанту віддати перевагу?

Напевно, не дуже коректно говорити про те, що з перерахованих вище варіантів гірше, а що краще. Розглянувши, чим відрізняється будинок від котеджу, дуплексу і таунхауса, можна відзначити як переваги, так і недоліки даних типів будівель. Однак, заміське житло – вигідніше . Звичайний будинок, таунхаус і дуплекс – відноситься до категорії будівель, які мають:

  •  власну інфраструктуру;
  • садову або земельну ділянку;
  • наявність приватної території;
  • додаткові зручності у вигляді окремого під’їзду, холу, гаража, стоянки.

Вибір між окремими варіантами житла багато в чому залежить від майбутніх планів. Замислюючись про придбання будь-якої нерухомості, необхідно розраховувати, наскільки вигідно її можна буде продати при виникненні такої необхідності.