Кухня по фен-шуй: організація гармонійного простору

Наш будинок, згідно з правилами фен-шуй, починається з вхідних дверей, а продовжується  саме на кухні. Це те місце, де відбувається одне з найважливіших сімейних справ – приготування їжі. До того ж, саме на кухні перетинаються абсолютно всі енергії, які присутні в будинку. Тому від її правильного облаштування може залежати не тільки здоров’я органів травного тракту всіх членів сім’ї, а й також стосунки між ними, фінансове становище і навіть рівень духовного розвитку.

Планування кухні по фен-шуй

В ідеалі, з точки зору фен-шуй, кухня повинна бути «захована» в глибині будинку або квартири. Тому, якщо є можливість вплинути на планування простору житла, потрібно обов’язково врахувати два важливих правила.

  • кухня, в жодному разі, не повинна перебувати прямо навпроти вхідних дверей. Особливо шкідливо для створення потоків позитивної енергії, якщо вхід туди відкритий, оформлений у вигляді арки. Фен-шуй вчить, що при такому плануванні все багатство і успіх будуть дуже швидко зникати з дому – «відлітати» через вхідні двері.
  • ванна кімната і туалет не повинні розташовуватися в безпосередній близькості з кухнею. Краще, щоб ці приміщення не слідували один за одним в одному ряду, інакше сильна енергія води постійно «вимиватиме» гроші і благополуччя з дому.

Що стосується внутрішнього планування, то перше правило таке: чим кухня просторіша, тим краще. Якщо вона маленька, то створити простір потрібно самостійно. Кращі помічники в цьому завданні – це світлі кольори та ідеальний порядок. Окрім цього, дуже важливо спробувати звільнити в приміщенні дійсно максимум місця, наприклад, заховати все в середину шафок.

Другий момент – місце приготування їжі і обідній стіл повинні бути неодмінно розділені між собою. Коли метраж дозволяє, можна організувати дві відповідні зони розділені, наприклад, декоративною перегородкою. Але важливо пам’ятати, що сходинки та подіуми для кухні – несприятливі, бо заважають вільному переміщенню енергії.

Колір кухні по фен-шуй

Найбільш вдале і правильне колірне рішення для кухні – це вибір світлих тонів. Можна сміливо фарбувати стіни або клеїти шпалери пастельних, бежевих відтінків, а коли хочеться чогось яскравішого, зупиніться на палітрі зеленого – кольору елемента Дерева. У цьому випадку акценти краще всього виконувати в білих або жовтуватих тонах.

Потрібно знати, що на кухні краще зовсім уникати використання таких кольорів, як:

  • чорний;
  • яскраво – червоний;
  • темно – синій;
  • сірий;
  • темно – коричневий.

Саме вони здатні викликати відчуття смутку і депресію, а також підвищити дратівливість і провокувати сварки між близькими людьми.

Для штучних джерел кольору існує одне загальне правило – вони не повинні бути дуже яскравими. Але при цьому кухня має добре освітлюватися, тому наявність люстри і декількох лампочок над робочими поверхнями – вітається.

Правильно облаштована кухня здатна активізувати потужний потік енергії Ци, який пошириться на весь будинок і на всі сфери життя його мешканців. Розуміючи тонкощі взаємодії різних стихій в одному приміщенні, можна без особливих зусиль, створити атмосферу затишку і довіри, що особливо важливо саме для кухні, адже тут, у великій мірі, формуються зв’язки і відносини між усіма, хто живе в одній квартирі чи будинку.