5 найчастіших помилок при облаштуванні дитячої кімнати!

Облаштування дитячої кімнати – дуже непроста і відповідальна справа. Перед дизайнерами, яким довірили оформлення дитячої, або перед батьками, які вирішили обладнати кімнату своїми силами, стоїть цілий ряд вимог з безпеки, екологічності, кольорової гами та зонування. При такій кількості порад і обмежень неважко розгубитися і допустити помилки.

Експерти новобудов «Вірне Рішення» підготували для Вас список найчастіших помилок, які допускаються при облаштуванні дитячої.

Занадто захаращений простір меблями

У приміщенні дитячої кімнати потрібно залишити достатньо місця для ігор і спілкування з друзями. Замість того, щоб ставити ще один комод або замовляти величезну шафу, можна використати інші варіанти: задіяти ніші під диваном, простір під ліжком або  розмістити полиці у шафі.

Складні елементи дизайну

Наприклад, улюблений в минулому багатьма дизайнерами прийом, складна багаторівнева стеля з гіпсокартону, яка буквально нависає над спальним місцем. До числа таких непотрібних елементів дизайну можна віднести декоративні ніші (оснащені підсвічуванням, вони набагато краще виглядатимуть у вітальнях), арки (для забезпечення приватності краще встановити в дитячій кімнаті двері) та інші чисто декоративні прийоми, які не несуть функціонального навантаження.

Занадто дорогі меблі

Так, батькам часто хочеться показати оточуючим, що для малюка їм нічого не шкода і дорогі меблі, привезені з Італії, гідні їх майбутнього відмінника. Однак, в результаті малюк буде постійно чути: «Обережно, не подряпай», «Ні, на ці шпалери  не можна приклеїти твої малюнки або плакат улюбленої групи»… і так далі. Не потрібно перетворювати дитячу у виставку можливостей батьків, це «жива» кімната, яка буде «рости» разом з дитиною, і змінювати інтер’єр тут доведеться досить часто.

Меблі «на виріст»

Робити кімнату для дитини занадто дорослою – «поки школи не закінчить, нічого змінювати не будемо», безумовно, дуже економно, однак безлика кімната, в якій дитині нічого не подобається, навряд зробить її щасливою. Постарайтеся максимально залучити дитину до вибору меблів, прислухайтеся до її побажань.

Не ігноруйте інтереси дитини

Тематична дитяча куди більш цікава, ніж сіра кімната, як у всіх. Виберіть ту тематику, яка близька дитині, і застосуйте її головні атрибути в декорі. Якщо дитина  часто змінює свої переваги, робіть зміни в аксесуарах.

Найголовніше, якщо дитина вже достатньо доросла, обов’язково прислухайтеся до її думки. Це вже не малюк, який  нездатний сам вирішити, які шпалери йому більше подобаються і якого кольору диван він хоче. Абсолютну свободу надавати не варто, але можливість вибору з кількох варіантів – просто необхідна. У дитини з’явиться відчуття причетності до оформлення інтер’єру своєї кімнати і вона буде ставитися до неї уважно і по-дорослому.