10 порад, як накопичити гроші на купівлю житла

Українці скаржиться на те, що маленька зарплата не дозволяє сімейній людині зібрати необхідну суму для купівлі квартири. Але виникає питання: чому хтось при такій же зарплаті все ж набуває квартиру, а хтось ледве зводить кінці з кінцями? Вся справа в мисленні.

Змініть мислення, зрозумійте, вам ніхто нічого не винен. І з невеликою зарплатою, потрібно шукати вихід. Будьте готові до того, що навіть відносно швидке накопичення забере мінімум рік. Щоб довести справу до кінця, дотримуйтесь кількох простих правил. І як результат – жадана квартира буде ваша.

Час починати!!!

 1. Поставте перед собою реальну мету
  Ключове слово – РЕАЛЬНУ, а не п’ятиповерховий котедж на березі моря. Причому неодмінно зменшіть ціль до мінімальних розмірів. Якщо у вас зовсім нічого немає, то для початку заплануйте купівлю маленької квартири на околиці міста в кредит. Якщо маєте у власності невелику житлоплощу, то метою може стати обмін на квартиру більшої квадратури. Не бійтесь малих цілей – це перший етап на шляху до накопичення.
 2. З’ясуйте суму
  Дієвий інструмент накопичення – це мати перед очима всі цифри і розрахунки житла. Наприклад, ви плануєте взяти розтермінування. Радимо вам заздалегідь дізнатись суму першого внеску, період оплати і відсотки, щоб в підсумку вивести конкретну цифру. При цьому вам ніщо не заважає підібрати інші варіанти з меншою або більшою вартістю, обдзвонити кілька забудовників, щоб знайти найбільш вигідні умови.
 3. Ведіть звітність витрат і доходів
  Фінансові аналітики радять постійно відстежувати і записувати суми, які щомісяця отримуєте, скільки з них відкладаєте на квартиру, а також загальну кількість накопичених грошей. Ці три цифри дадуть вам повне уявлення про швидкість просування до наміченої мети і стануть найсильнішим мотиватором.
 4. Постійно переглядайте всі цифри і аналізуйте
  Важливо, щоб ці цифри завжди були перед очима. Це створить сильну мотивацію у підсвідомості. Звичайне переосмислення цифр – секрет, за допомогою якого накопичені величезні суми. При цьому періодично аналізуйте ситуацію на ринку нерухомості і в економічній сфері.
 5. Аналізуйте щомісячні витрати
  Щоб отримати повну картину витрат, записуйте протягом місяця всі витрати (ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!). Ви будете вкрай здивовані, адже 40% витрат припадають на непотрібні речі.
 6. Ходіть по магазинах зі списком
  Щоб уникнути так званих імпульсивних покупок, навчіться відвідувати супермаркет з чітким списком. Тоді вас не відволікатимуть лишні продукти, що зекономить час і гроші.
 7. Виділіть кошти на непередбачені витрати
  Складаючи сімейний бюджет, виділяйте 10-15% від суми на непередбачені витрати. Візьміть за правило – витрати на ювілеї, весілля та інші заходи не перевищують цю суму!
 8. Знайдіть додатковий заробіток
  Так-так, хочете квартиру – навчіться заробляти. Можна таксувати вечорами, можна брати переклади, писати бізнес-плани, реферати та інше. Існує безліч можливостей для додаткового заробітку.
 9. Виберіть спосіб зберігання грошей
  Впевнені, що для цієї мети ви виберете банківський рахунок, а не місце під подушкою будинку. Адже зберігати гроші вдома і не витратити їх – це складне завдання.
 10. Передбачте кошти на розваги
  Не треба сідати на «голодний» пайок, інакше станеться зрив, та й при дуже жорстких обмеженнях людині складно залишатися в хорошому настрої. Якщо до моменту придбання квартири ви залишитеся без сім’ї через вічні сварки, то и потрібна взагалі така жертва?